Meni

Moleraj

Armiranje i ravnanje zidnih povrsina

Ukoliko imate zidove prosarane pukotinama (paukova mreza). Ako je malter na zidovima posan ili je jednostavno dotrajao, pa zbog toga dolazi do pucanja i otpadanja glet mase i farbe. Ako su vam zidovi neravni, sa preko 4mm razlike. lepak i mrezica su prava stvar za vas. Sve ovo navedeno moze se resiti i oblaganjem zidova gipsanim plocama ali to spada u gipsarske radove.

Podlogiranje

Podloga za krečenje je ključni deo svakog profesionalnog molerskog i dekoraterskog posla i najčešće se definiše kao pripremni premaz (prajmer) koji treba naneti na površine pre bilo kakvog farbanja. Prednosti podloge se ogledaju u tome da daju dugotrajnost, bolju zaštitu i jaču adheziju (prijanjanje) između obojenih površina.
Ako pitate nas, ne postoji površina koja neće imati koristi od primene kvalitetne i odgovarajuće podloge. Naravno da je prajmer osnova svakog dobrog farbanja, odnosno krečenja. On pruža snažnu osnovu na koju se završni premaz snažno i dugotrajno lepi, bolju zaštitu i naravno trajnost. Ako se koristi prajmer slične nijanse kao onaj koji će biti završni, svakako ćete dobiti konzistentniju boju i ujednačeniju nijansu.

Gletovanje

Gletovanje se izvodi nakon malterisanja, obrade gipsom ili ako situacija to zahteva. Gletuje se sa i bez reflektora, jedan-dva ili vise slojeva od 2 do 4mm debljine, sto utice kako na kvalitet tako i na cenu izvedenih radova.

Bandažiranje

Bandažiranje se vrsi nakon izvodjenja gipsarskih radova. Ukoliko se na zidovima nalazi manji broj pukotinaili nakon izvodjnja instalaterskih radova. Bandažira se svaki spoj dva ista ili razlicita materijala, kako se nakon nekog vremena na tim mestima nebi pojavila pukotina.

Farbanje-krecenje

Farbanju se pristupa nakon detaljno pripremljene zidne povrsine. U zavisnosti od želje i potrebe klijenta koriste se polu disperzivne (obicne), disperzivne (vodo perive), akrilne ili lateks (visoko perive) boje.

Dekorativne tehnike

Dekorativne tehnike se izode po želji stranke.
Dekorativne zidne tehnike su različiti načini uređenja zidova koji mogu unaprediti izgled i atmosferu prostora dodajući mu poseban šarm i karakter. Još su antički Rimljani ukrašavali unutrašnjost svojih kuća slikama izvedenim na mokrom malteru, tehnikom poznatom kao fresco, a iz istih davnih vremena potiče i tehnika spatulato, poznata i kao venecijanski malter.
Do današnjeg doba dekorativne tehnike uređenja zidova su evoluirale u ogroman spektar boja, tekstura i tehnika čijim kombinacijama je moguće kreirati jedinstvene, autentične prostorije u skladu sa ličnim afinitetima i maštom. Kombinacijom raznolikih vrsti boja i dekorativnih maltera, spram raznih materijala od kog su napravljene, svojih različitih karakteristika ( u vidu gustine, viskoziteta, vremena obradivosti…), uz mnogobrojne specifične tehnike nanošenja, krajni rezultat su prelepi vizuelni efekti, jedinstvena remek dela na zidovima. Mogućnosti su beskrajne.

Gips

Oblaganje zidova

Oblaganje sa gipskartonskim pločama je sve prisutniji način rješavanja završne obrade tradicionalnih zidova tvrde gradnje. Osim što je postupak oblaganja relativno jednostavan i brz, omogućava efikasno korigovanje svih nepravilnosti, neravnina i pukotina zidova koji se oblažu. S obzirom na to da se u prostor izmedju zida i gipskartonske ploče može postaviti izolacioni sloj, najčešće staklena mineralna vuna, ovaj postupak omogućava značajno poboljšanje zvučne i toplotne izolacije. Ovaj postupak je idealan za sanaciju starih i dotrajalih zidova koje je potrebno brzo i efikasno sanirati. Gips je ekološki i prirodni materijal koji obezbjeđuje regulaciju vlage u prostoru što saniranju zidova na ovaj način daje još jednu prednost u odnosu na sve druge varijante. Kada je previše vlage u unutrašnjem prostoru gipsana ploča upija višak vlage, a kada je vazduh suv, ispušta vlagu koju je prethodno apsorbovala. U zavisnosti od uslova i mogućnosti zidne povrsine se mogu oblagati na dva nacina. Prvi je lepljenjem. Ova metoda se koristi u koliko nije potrebna termo izolacija i ili u prostoriji nema dovoljno prostora za oblaganje na konstrukciju. Drugi nacin, kako smo već spomenuli je oblaganje na konstrukciju. Kada se koristi ova metoda moguce je postaviti termo zvucnu izolaciju, pri cemu se gubi na kvadraturi prostorije, jer se zidovi takoreći goje za minimum 6,2cm svaki.

Spusteni plafoni

Imate neravan plafon, nemate gde da progurate instalacije ili želite da dobijete interesantan detalj u svom domu? Spušteni plafoni se često izvode u stambenim prostorima, sa unakrsnom konstrukcijom plafon se može spustiti od 10.cm. pa naviše.

Pregradni zidovi

Prilikom adaptacije stana, najviše vremena, uz puno buke i muke, troši se za uklanjanje postojećih zidova i pravljenje novih. Kako ove „prljave“ radove zaobići i brzo dobiti nove zidove?
Da bi se skratilo vreme izvođenja (u odnosu na klasičan sistem gradnje: zidanje opekom i malterisanje) arhitekte sve češće koriste pregradne gipsane zidove u enterijeru.
Pomoću gipskartonskih ploča mogu se lako izvesti razni oblici zidova kao i danas veoma popularne niše. Najveća zabluda danas kod većine neupućenih ljudi jeste da se kroz gipsane zidove prenosi zvuk ili da ne može da se okači slika ili neki drugi teži element. Potpuno pogrešno mišljenje! Kao prvo, ukoliko se pregradni zidovi dobro izvedu mogu da nose i teže viseće elemente kao što su police, masivna ogledala i slično. Što se tiče prenošenje buke, zvučna izolacija kod ovakvih rešenja je jako dobra (od 45 dB do 69 dB) i zavisi od podkonstrukcije i slojeva ploča.Pregradni zidovi mogu biti sa jednostrukom ili dvostrukom podkonstrukcijom, a oblažu se sa jednim ili dva sloja gipskartonskih ploča. Tdekorns savetuje upotrebu dva sloja gipskartonskih ploča i dvostruku podkonstrukciju na zidovima s većim opterećenjem. Tako ćete dobiti zid debljine 12 cm (7,5 cm konstrukcije + 5 cm ploča) što odgovara debljini zida od opeke. Ukoliko stavite jedan po jedan sloj ploče, debljina zida će iznositi 10 cm. (7,5 cm konstrukcije + 2,5 cm ploča)

Skrivaci i kaskade

Delovi u samom enterijeru objekta koji uglavnom odvajaju vizuelni prostor od dela koji je sakriven jesu sakrivači od gipsa. Obično se upravo u tim skrivenim delovima nalazi rasveta ili neka druga instalacija pa s tim u vezi imamo i razne vrste skrivača sve u zavisnosti od toga gde se montiraju kao i koja im je konstrukcija.
Sami skrivači od gipsa predstavljaju jedan od estetski najlepših i najkreativnijih delova dekoracije samog enterijera, a veoma su popularni i bukvalno se mogu primeniti u svakom delu objekta koji se uređuje.
Postavljanje skrivača sa LED rasvetom jeste nešto što se u našoj kompaniji najviše traži, a namenjeno je da se postavi svetlo u zidu ili plafonu. Takođe, skrivače postavljamo i kako bi naši klijenti pokrili odrađeni deo, instalaciju ili sam prostor.
Izrada skrivača od gipsa je veoma popularna danas, a ono u čemu vam mi možemo pomoći to je planiranje i izbor konstrukcije, oblikovanje i ugradnja prema vašoj želji, dizajn i montaža i dizajn i rasveta.
Imate mogućnost da dobijete sve na jednom mesto, a dovoljno je samo da nas pozovete i predstavite nam svoje želje.

Fasade

Fasada je lice svakog građevinskog objekta. Reč fasada i potiče od latinskog facies – lice. Kao i svako lice, i lice građevine može da bude privlačno, postojeće može da se doteruje ili da se potpuno menja. Paralelno sa razvojem građevinarstva, razvijale su se i fasade, kako po svom obliku, tako i po načinu izrade. Jedan od glavnih zadataka svakog arhitekte jeste oblikovanje fasade. Cilj je da se privuče pažnja posmatrača – kupca. Dobro dizajnirana fasada preporučuje zanimljiv enterijer i istovremeno sugeriše na kvalitet ispunjenih tehničkih karakteristika.

Rusenje i odnosenje šuta

Tdekorns izvodi operacije: rušenja pregradnih zidova, otvaranje portala i ostalih gradjevinskih otvora kao sto su (vrata, prozori, revizije… U zavisnosti od dogovora odnosimo šut ili vam mozemo preporučiti nekoga da to obavi mesto nas.

Rezervišite Vaš termin sada

ILI

Poziv: 0621688010 – 0621688009
Scroll to Top